Wifi u linuxových satelitních přístrojů

Wifi  a jak na ni? Ne každý má tu možnost připojit satelitní přístroj k internetu pomocí kabelu, to je sice nejjistější spojení, přece kabel, je kabel, ale tažení kabelu v místech kde je není kam schovat, je dost problematické.

V takovémto případě se nabízí možnost satelitní přístroj připojit k internetu pomocí bezdrátové sítě Wifi. Jak na to. Musíme mít někde doma nebo v dosahu prvek – tzv přístupový bod (Acsess point) většinou bývá řešen v rámci routeru, tedy aktivního prvku Vaší počítačové sítě. Tento prvek musí být nakonfigurován a připojen k internnetu. Musíte mít k přístup do bezdrátové sítě – tedy pokud je zabezpečena musítě znát přístupové heslo. V poslední řadě musíte mít Wifi klíč (čili takovou flešku) kteru připojíte do USB portu Vašeho satelitního přístroje – tady je jedno omezení a to následující, každá Wifi fleška má tzv chip, a Vás přístroj spolupracuje pouze s vybraným Wifi fleškami.

Další část článku se týká pouze linuxových satelitních přístrojů (Octagon, Optibox, HD Box, SkyTec)

Jak postupovat při připojení linuxového satelitního přístroje bezdrátově, tedy pomocí Wifi sítě:

  • V prvním kroku potřeba připojit Wifi klíč (Wifi flešku) do USB portu satelitního přístroje – tady dochází k velmému zklamání, že satelitní přístroj s mojím Wifi klíčem nepracuje. Nemusí to být tak, satelitní přístroj pozná Wifi až po restartu, tedy vypněte a po chvilce zapněte satelitní přístroj a v menu zvolte konfiguraci sítě. Objeví se Vám následující obrazovka.

  • V prvním řádku zvolte typ připojení, tedy klikněte na OK a objeví se vám následujíc obrazovka, kde si kromě Síťového připojení můžete zvolit i Wifi připojení.

 

 

 

 

 

 

  • Po zvolení volby Wifi připojení, se v e spodní části obrazovky objeví další informace o připojené Wifi síti s jejím názvem, pokud je již připojená. v našem příkaldě Bridge a za ní je ukazatel, který znázorňuje kvalitu singlálu. Tlačítko pro skenování (zjišťování dostupnosti dosahu) Wifi sítí (modré),  Tlačítko pro restartování připojení k wifi síti (žluté), nastavení Wifi sítě (nastavení přístupového hesla) tlačítko zelené. Pod

Pokud není žádná Wifi síť připojena postupujete následovně:

  • stisknněte zalené tačítko na dálkovém ovládání a objeví se vám následující obrazovka, kde jsou zobrazeny dostupné bezdrátové Wifi sítě. Pokud jste již k některé z nich připojeni, zobrazí se o tom informace v řádku dané sítě, jako v našem příkladě. Pomocí šipek si veberte požadovanou Wifi síť, ke které se budete hlásit s tiskněte tlačítko OK.

 

  • po stisknutí tlačítka OK se objeví okno, kde požaduje zadat heslo k vybrané Wifi síti. Pomocí virtuální klávesnice, zobrazené na Vaší obrazovce, zadejte heslo a zvolte klávesu Enter.
  • Po zvolení klávesy Enter se objeví posldení okno a v něm jsou zobrazeny informace o připojované Wifi síti, místo hesla jsou zobrazeny hvězdičky. Vy pomocí šipek řádek Připojit a stisněte tlačítko  OK.

  • Pokud jste postupovali správně a zadali správné heslo k WIfi síti, jste nyní připojeni. Nyní můžete v základní obrazovnce nastavení sítě,  v druhém řádku nastavit (DHCP) nechat přidělit IP adresu satelitního přístroje  DHCP serverem nebo (v tom případě necháte volbu na Zapnuto) v opačném případě nastavíte vypnuto a v dalších řádcích definujete ručně.

 

Upozornění:  Linuxový satelitní přístroj si nastavenou Wifi síť pamatuje a pamatuje si také heslo, které jste mu k ní nastavili, i když přístroj úplně vypnete a potom jej znovu zapnete. Upozorňuji na to, že po zapnutí přístroje (tedy první připojení po zapnutí), připojování k internetu pomocí Wifi sítě je o něco zdlouhavější než při připojení přes kabel (asi o 40 vteřin déle).Tak trpělivost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *